TheBurningCrusade.plMotoryzacja › Zmiany w egzaminie a prawo jazdy

Zmiany w egzaminie a prawo jazdy

O zmianach w egzaminie na mówiono już od kilku lat. Ustawodawca chciał, aby teoretyczny był bardziej wymagający. Do tej pory w opinii nie tylko samych kursantów, ale również egzaminatorów, jak też prowadzących kursy na , dotychczasowa praktyka zdawania była zbyt oczywista, zaś sam test stawał się czystą formalnością. Poprzedni egzamin obejmował dość proste zagadnienia, których można było się nauczyć praktycznie na dzień przed samym egzaminem. Również sporym ułatwieniem dla osób, które chciały mieć był fakt, że wszystkie zagadnienia otrzymywały one jeszcze przed samym egzaminem, wiedząc tym samym, co może się pojawić na teście.

Każdy ośrodek szkoleniowy jest zobowiązany do zastosowania zmienionego trybu teorii. Czyni to zarówno szkoła jazdy gdynia, jak i Warszawa.

szkola-jazdy-gdynia

Wprowadzane zmiany

Sam czas na egzamin również był dość spory, a do poprzednich pytań można było wracać, zostawiając je sobie na później. To wszystko powodowało, że Gdynia w swoim kursie dużo większą uwagę zwracała nie na naukę teoretyczną, ale na praktyczną, czyli jak się poruszać samochodem w środowisku miejskim. Od stycznia 2013 roku będzie musiał się zmienić, ponieważ zmieni się również sama formuła zdawania. O ile część praktyczna wciąż będzie wyglądała tak samo, o tyle w części teoretycznej nastąpią bardzo duże zmiany. Spowodują one, że Gdynia nie będzie się już nastawiała tylko na to, jak poruszać się samochodem. Wolą ustawodawcy jest wyrobienie w kierowcach większej znajomości przepisów, ale też większego zmysłu za kierownicą i umiejętności stosowania tychże przepisów w praktyce. Ma się to przełożyć na większe bezpieczeństwo na drogach. 

Powiązane artykuły
Postępowanie kierowców podczas okresu zimowego
Postępowanie kierowców podczas okresu zimowego
Niebezpieczeństwo na ulicach zwiększa się z nastaniem zimy. Opady śniegu oraz... (dalej...)
Kurs prawa jazdy ma się zmienić
Kurs prawa jazdy ma się zmienić
Prawo jazdy kusi coraz więcej potencjalnych kierowców. Wiele osób... (dalej...)
Mężczyzna XXI wieku
Mężczyzna XXI wieku
Mężczyzna XXI wieku. Często tak słyszymy, czytamy o kimś. W tym przypadku chodzi... (dalej...)
Nauka jazdy samochodem
Nauka jazdy samochodem
Nadchodząca w 2013 roku zmiana przepisów spowodowała zwiększone zainteresowanie... (dalej...)
Ciężkie egzaminy na prawo jazdy
Ciężkie egzaminy na prawo jazdy
Wiele osób uważa że zwiększenie trudności egzaminów na prawo... (dalej...)
Warto poczytać