TheBurningCrusade.plFirmaPracownicy › Zgubiony telefon a utrata pracy

Zgubiony telefon a utrata pracy

Wydawać by się mogło, że utrata, a konkretniej zgubienie, telefonu komórkowego nie może mieć nic wspólnego z utrata pracy. Okazuje się tymczasem, że w bardzo wielu przypadkach zawieruszony komórkowy czy inne może szefa danego przedsiębiorstwa doprowadzić niemalże do białej gorączki. Dlaczego jednak tak się dzieje i jak ważne informacje mogą wyciekać z danej firmy? Odpowiedź na to pytanie staje się bardzo łatwa, kiedy zdamy sobie sprawę z kilku podstawowych prawd.

Oprogramowanie typu oxygen może już w kilka sekund okryć wszelkie tajemnice danego telefonu komórkowego. Nie może więc dziwić reakcja szefa i zwolnienie z pracy po utracie szczególnie wartościowego telefonu.

Komórka czy inne urządzenie mobilne krótką drogą do wyjawienia tajemnic firmy

telefon, smartphone, urządzenie mobilne

W telefonie komórkowym, smartphonie czy innych urządzeniach mobilnych wielu ludzi przechowuje mnóstwo istotnych dla każdej firmy informacji – czasami są one ukryte, a w wielu innych przypadkach dodawane są i zapisywane w pamięci telefonu zupełnie nieświadomie. Odpowiednie oprogramowanie bowiem, typu , może wyciągnąć z naszego telefonu komórkowego bardzo wiele interesujących informacji, które w rękach konkurencji czy eksperta mogą wydobyć na światło dzienne wiele sekretów firmy, o których nie powinno się mówić. Stąd właśnie nie powinna dziwić bardzo nerwowa w niektórych przypadkach reakcja szefa, gdy dowiaduje się on, że bardzo wiele istotnych dla firmy informacji zostało straconych przez niefortunność samego pracownika, który w zupełnie nieodpowiednim miejscu pozostawił telefon komórkowy (jeszcze gorzej jeżeli był to telefon służbowy). O urządzenia mobilne w dzisiejszym świecie trzeba szczególnie dbać, bo zawsze jest niestety .

Powiązane artykuły
Prawdziwa narzędziownia w kieszeni
Prawdziwa narzędziownia w kieszeni
Ile razy zdarza nam się, że chcąc wykonać jakąś czynność brakuje nam narzędzi... (dalej...)
Warto poczytać