TheBurningCrusade.plRozrywka › Żeglowanie – wspaniały sposób podróżowania

Żeglowanie – wspaniały sposób podróżowania

Żeglowanie jest czymś wspaniałym. Daje uczucia i przeżycia jakich nie zaznają nigdy kierowcy samochodów czy motorów. Płynąc po jeziorze czy oceanie wiatr rozwiewa włosy i pokazuje to jak silny potrafi być nawet mały zefirek który ma wystarczająco dużo energii żeby popchnąć całą dużą łódź. to wspaniałe miejsce aby sprawdzić samego siebie. Prawdziwy na którym można naprawdę poczuć siłę morza powinien odbyć się nie na luksusowym jachcie wynajętym czy kupionym przez bogatego tatę ale na żaglowej łodzi która zahartuje charakter i pozwoli na prawdziwe przygody. Nie będą one oczywiście takie jak w filmach o Sindbadzie ale przy odpowiednim wietrze możemy się poczuć naprawdę jak podróżnicy z dawnych czasów którzy nie znali jeszcze takiej technologii jak samolot. Każdy kto choć raz poczuje jak to jest płynąć na żaglach i odbędzie nie zapomni o tym i będzie chciał wrócić na morze.

Niezapomniane przeżycia jakie dać mogą rejsy żeglarskie są naprawdę dobrą pamiątką na przyszłość. Dużo też można się nauczyć pływając po morzach ponieważ marynarze hartują sobie charakter.

Źródło: http://wallpapersgallery.net

Jak zacząć żeglować

Żeby wyruszyć w pierwszy rejs żeglarski trzeba najpierw mieć jakiekolwiek pojęcie o tym jakie są obowiązki każdego znajdującego się na statku marynarza. Samo pływanie może nie sprawić przyjemności, prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero wtedy kiedy liny znajdą się w rękach a rozkazy wydawane przez kapitana automatycznie będą wykonywane przez nasze ciało. Dopiero ta część rejsów żeglarskich daje prawdziwą przyjemność. Trzeba pamiętać, że żeby wziąć udział w takim rejsie na żaglach reszta załogi musi nam ufać. Ludzie którzy są marynarzami od wielu lat nauczyli się wspólnie pracować nad każdym zadaniem nie tolerują lenistwa i odkładania pracy na później. Jeżeli nie umiesz pracować i wykonywać swoich zadań jak należy po prostu nie popłyniesz więcej na morze.

Powiązane artykuły
Rozrywka i praca na wodzie
Rozrywka i praca na wodzie
Jedną z najlepszych rozrywek na jakie można załapać się w wakacje są rejsy... (dalej...)
Podbij morze z Piratami z Karaibów
Podbij morze z Piratami z Karaibów
Od 2003 do 2011 roku Hollywood wyprodukował cztery części znakomitej historii... (dalej...)
Wakacje pod żaglami
Wakacje pod żaglami
fot.greeka.com Żeglowanie staje się coraz bardziej popularną formą spędzania... (dalej...)
Zalety żeglarstwa - czy warto tak spędzać wakacje
Zalety żeglarstwa – czy warto tak spędzać wakacje
Żeglowanie, jest sportem, który z każdym rokiem zdobywa rzesze nowych,... (dalej...)
Warto poczytać