TheBurningCrusade.plFirmaPracownicy › Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy

Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy

Praca w zakładzie gdzie nie ma odpowiednich urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych należy do jednych z trudniejszych. Zwłaszcza w dni, gdy jest wysoka. Każdy pracodawca powinien zapewnić godne warunki do wykonywania pracy w firmie. Do tego powinien być dostęp do wody pitnej i toalety. Niestety nie we wszystkich przedsiębiorstwach tak jest. Nie są zamontowane ani ścienne.

Każdy pracownik ma prawo do pracy w godnych warunkach. W zakładzie pracy powinny być dostępne zarówno klimatyzatory ścienne, jak i wentylatory.

klimatyzatory-ścienne

Zakup urządzeń do zakładu

Każdy pracownik ma prawo zgłosić to do odpowiedniego urzędu. Co roku jest tylko kilka takich zgłoszeń. Obawy przed utratą pracy lub zwolnieniem powstrzymują setki osób przed zgłaszaniem takiego incydentu. Wolą pracować w gorszych warunkach, ale otrzymywać co miesiące pensję za wykonywane obowiązki. Nie każdego pracodawcę stać na takie wentylatory lub . Są tacy pracodawcy, którzy mają na to pieniądze, ale wolą wyjechać sobie na wczasy, niż wydać je na sprzęt poprawiający warunki w zakładzie pracy. Dopiero gdy w takim zakładzie dojdzie do kontroli zostaną zmienione warunki. Jeżeli kontrola wykaże nieprawidłowości to właściciela czeka lub zamknięcie zakładu do momentu wprowadzenia zmian. Jest to tylko jedyna możliwość, na ponowne uruchomienie takiej produkcji. W przeciwnym razie wszystko to zostanie zatrzymane, a właściciel ogłosi upadłość. Taka sytuacja nie jest dobra zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Szybkie wprowadzenie zmian nie nadwyręży środków finansowych całego przedsiębiorstwa. Każda taka firm powinna być prowadzona zgodnie z obowiązującym prawem.

Powiązane artykuły
Jak obniżyć temperaturę w pomieszczeniu mieszkalnym?
Jak obniżyć temperaturę w pomieszczeniu mieszkalnym?
Wysokie temperatury utrzymujące się przez długi czas, niekorzystnie wpływają... (dalej...)
Miłość w cieniu klimatyzatora
Miłość w cieniu klimatyzatora
Klimatyzatory (szczególnie te firmy LG) są dziś jednymi z najbardziej... (dalej...)
Efektywność, a warunki panujące w pracy
Efektywność, a warunki panujące w pracy
Latem efektywność każdego w pracy spada, wszystko przez spore upały i wymagany... (dalej...)
Przy budowie domu zadbaj o prawidłową wentylację
Przy budowie domu zadbaj o prawidłową wentylację
Z pozoru nieistotne świeże powietrze, które ma zapewniony prawidłowy... (dalej...)
Warto poczytać