TheBurningCrusade.plZdrowie & Uroda › Zacznij zmieniać świat, od zmiany swojego nastawienia

Zacznij zmieniać świat, od zmiany swojego nastawienia

Nie od dziś wiadomo, iż nasze nastawienie oraz sposób podejścia do życia, ma wpływ na nasz oraz to jak postrzegamy otoczenie. Złe i negatywne nastawienie, sprawia, iż każdą sprawę widzimy na przegranej pozycji. Nie mamy motywacji do działania, wszystko wydaje się bezcelowe albo z góry spisane na przegraną. Całkowita zmiana nastawienia nie jest prostym zadaniem, szczególnie wtedy, gdy człowiek długi czas jest w depresji. Wówczas są dwa wyjścia – można próbować pomóc sobie samemu, poprzez analizowanie przydatnej lektury, jak również udać się do profesjonalisty, który pomoże nam uporać się z problemami i sprawi, że staniemy się szczęśliwszymi ludźmi.

Nastawienie to podstawa do zmian. Więcej o tego typu informacjach znajdziesz na http://www.medicon.pl/20263-lezac-na-kozetce.html, warto się z nią zapoznać.

Jak wywołać u siebie pozytywny nastrój? Pomysły znajdziesz na http://www.medicon.pl/2296-umysl-ponad-nastrojem-podrecznik-terapeuty.html, wybierając książkę.

fot.thewestminsterpractice.com/

Książki

pełen jest pozycji, które niejako mają pomóc ludziom w zmianie ich nastawienia, a co za tym idzie – życia. Niestety, wiele z nich zostało napisanych tylko dla zysku autora, a nie z prawdziwym celem i chęcią pomocy innym. Całe szczęście wśród tych pozycji jest kilka, które zasługują na szczególne uznanie. Należą do nich między innymi „” autorstwa Dennisa Greenbergera oraz Christine A. Padesky. Książka ta, w niezwykły sposób pomogła ludziom na całym świecie. Wykorzystuje się ją zarówno na terapiach grupowych jak i indywidualnych. Jest to swoisty podręcznik, zrozumiały nawet dla laika.

Jego wnikliwa analiza pozwala na odmianę swojego życia. Nie są to czcze , bowiem zadowoleni czytelnicy są na to najlepszym dowodem. Kolejną książką, która potrafi pozytywnie wpłynąć na odbiorcę, jest „Leżąc na kozetce” Irvina Davida Yaloma. Jest to powieść, która w żartobliwy i pełen autoironii sposób, opowiada historię dwóch psychoterapeutów. Autor w doskonały sposób, pokazuje czytelnikowi jak wyglądają jego procesy myślowe oraz jak może na nie wpływać, tak aby był szczęśliwszy.

Powiązane artykuły
Tragiczne historie zwykłych ludzi
Tragiczne historie zwykłych ludzi
„Szukam pracy” – słowa te są jednymi z najczęściej powtarzanych... (dalej...)
Warto poczytać