TheBurningCrusade.plRozrywkaNowe technologie › Umiejętności pilota

Umiejętności pilota

Wiele chłopców, a potem mężczyzn marzy by zostać pilotem samolotu i szybować między chmurami. Wszyscy wiedzą, że to odpowiedzialna praca – wiąże się z braniem odpowiedzialności za pasażerów, którzy chcą cali  i zdrowi przeżyć podróż. Od kiedy jednak człowiek wymyślił samolot wzorowany na ptaku, czuje się pod niebem wolny. może patrzeć na ziemie z góry… Tak naprawdę jednak aby w ogóle znaleźć się za sterami, trzeba przejść wiele testów – zarówno tych psychologicznych, jak i fizycznych. Nauka trwa długi czas – nikt nie wypuści bowiem osoby niepewnej w przestworza.

Każdy przyszły pilot wie czym są symulatory lotu. To bowiem urządzenia na które trafia każdy chętny do bycia pilotem. Nauka trwa kilka lat i wymaga dużej determinacji.

symulatory lotu

do nauki

Po to właśnie są urządzenia takie jak symulatory lotu. Dzięki nim przyszły pilot może poczuć namiastkę tego, co czeka go po opuszczeniu ziemi. Wibracje, wstrząsy nie są groźne – wiadomo, że uczącemu się nic się nie stanie. To jednak jedyna metoda nauki „na sucho”. Oprócz tego piloci muszą przede wszystkim przebadani – różnica ciśnienia, trudne warunki pracy wymagają idealnego zdrowia. Wady wzroku, problemy z sercem czy inne dolegliwości (nawet chore zęby) stanowią przeszkodzę. Do tego oczywiście dochodzą testy sprawnościowe i badania psychologiczne. Pilot musi umieć szybko podejmować decyzje. Niekiedy warunku atmosferyczne zmieniają się tak nagle, iż w jednej chwili musi on zapewnić bezpieczeństwo sobie, załodze i pasażerom, którzy zaufali przewoźnikowi. Tego symulatory lotu nie zapewni – nauka na nim może jednak wzmocnić odruchy motoryczne.

Powiązane artykuły
Praca w wojsku wymaga wytrwałości i silnej psychiki
Praca w wojsku wymaga wytrwałości i silnej psychiki
Każde państwo posiada oddziały wojska lotniczego, lądowego i morskiego. By... (dalej...)
Firmy i atmosfera w pracy
Firmy i atmosfera w pracy
W dzisiejszych czasach atmosfera w pracy jest bardzo ważna, dlatego tak wiele... (dalej...)
Warto poczytać