TheBurningCrusade.plRozrywkaNowe technologie › Twój telefon wie o Tobie naprawdę wiele

Twój telefon wie o Tobie naprawdę wiele

Rozwój telefonii komórkowej ułatwiło życie wielu firmom i osobom fizycznym. Przenośne telefony stały się tak popularne, że już od w 2009 roku na jednego Polaka przypadało ok. 1,18 telefonu, czyli w naszym kraju jest więcej działających kart niż nas wszystkich. Telefony są wszędzie, zasięg ich również obejmuje praktycznie całą powierzchnię naszego kraju, nawet w górach można skontaktować się ze znajomymi.

Oprogramowanie paraben corporation jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów na analizę telefonów komórkowych, ale także palmtopów, w zestawie klient otrzymuje także okablowanie do większości dostępnych na rynku urządzeń.

Źródło danych

Także same telefony wciąż się rozwijają, już dawno przestały być zwykłymi urządzeniami do dzwonienia i -owania. Posiadają nawigację, kalendarze, aparaty fotograficzne i wiele innych funkcji, które mogą być źródłem informacji o użytkowniku. Każdy telefon to prawdziwa skarbnica wiedzy o właścicielu poczynając od kontaktów, a kończąc na ulubionym kolorze. Informatyka śledcza korzystając z takich programów jak np. Paraben może pozyskać te informacje.

Pozyskiwanie danych

Przejrzeć czyjś telefon może każdy, jednak nie każdy chce takie informacje udzielić. Specjaliści od informatyki śledczej mają jednak do dyspozycji programy takie jak mogące pozyskiwać usunięte dane z telefonów. W ten sposób żaden przestępca nie jest w stanie zataić swoich kontaktów. Takie oprogramowanie jest także przydatne w przypadku utraty danych z telefonu.

Powiązane artykuły
Elektronika źródłem danych o właścicielu
Elektronika źródłem danych o właścicielu
Telefony komórkowe, palmtopy, czy komputery towarzyszą nam na co dzień.... (dalej...)
Warto poczytać