TheBurningCrusade.plRozrywka › Symulatory formuły 1

Symulatory formuły 1

Występy Roberta Kubicy przyciągały przed telewizory miliony widzów. Oglądano treningi, kwalifikacje i wyścigi. Mimo że nie posiadał najszybszego bolidu potrafił rywalizować z najlepszymi. Jego spryt, doświadczenie i refleks udowadniały, że jest sportowcem z górnej półki.

Rozwój technologi sprawia, że symulatory coraz lepiej oddają faktyczne warunki panujące w warunkach naturalnych, na czym zalerzy wszystkim związanym z wyścigami F1. Zwiększa się bowiem bezpieczeństwo trenujących kierowców oraz obniżają koszta.

Flaga F1 w symulatorze

Widząc tak duże zainteresowanie tym sportem postanowiono stworzyć ,w których możemy wcielać się w kierowcę bolidu. Jednym z takich producentów jest EA Sports. Została stworzona w bardzo dobrej szacie graficznej. Z pełnymi składami i zespołami występującymi w prawdziwych wyścigach. Tory są odwzorowane w bardzo dużym stopniu. Występuje zmieniająca się pogoda. Od zimy z opadami śniegu po słoneczne lato. Realnie odwzorowane zostały zniszczenia i zużycie ogumienia. Sterować bolidem możemy zarówno przez klawiaturę jak i kierownicę podłączoną do komputera. Granie w takie to sama przyjemność.

Technologia jutra

Z postępem techniki takie gry są coraz bardziej rozbudowywane. Niektórych uważają że za kilka lat powstaną konsole, dzięki którym we własnym mieszkaniu poczujemy się jakbyśmy usiedli w bolidzie. Na razie jednak zostaje nam ćwiczenie na swoich symulatorach komputerach. Możemy jedynie trzymać kciuki za projektantów, wynalazców nowych technologii. Podczas wyścigów sportowych organizowane są konkursy z nagrodami. Między innymi nagrodą jest przejażdżka bolidem formuły 1. Ten konkurs jednak przypomina losowanie lotto. Na wygranie głównej nagrody jest bardzo małe prawdopodobieństwo.

Powiązane artykuły
Energooszczędność w domu, a nowoczesne okna.
Energooszczędność w domu, a nowoczesne okna.
Jak przyczynić się do tego, by nasz dom był energooszczędny? Możemy zacząć... (dalej...)
 Dlaczego wynajem symulatora f1 to taka frajda?
Dlaczego wynajem symulatora f1 to taka frajda?
Symulatory f 1 są ostatnimi czasy jedynymi z najpopularniejszych symulatorów... (dalej...)
Elektroniczne kształcenie kierowcy
Elektroniczne kształcenie kierowcy
Symulatory są sposobem na dokształcanie swoich umiejętności. Ale nie tylko,... (dalej...)
Warto poczytać