TheBurningCrusade.plMotoryzacjaSamochody › Skoda – auto relatywnie niedrogie i warte zaufania

Skoda – auto relatywnie niedrogie i warte zaufania

Auto, skoda, tapicerka jest dość dobrze znana w Polsce, jeszcze 25 lat temu nasi południowi sąsiedzi dostarczali do naszego kraju jedne z lepszych aut jak na tamte czasy. Jeszcze dziś można je spotkać. Jednak od czasu kiedy została wykupiona przez grupę , czeska rozkwitła i staje w szranki z najlepszymi autami na całym świecie. Gdzie leży przyczyna takiego sukcesu samochodów Skoda?

Kupując części skoda często kupujemy tak naprawdę niemieckie podzespoły, które są także montowane w Passatach, Polo, Jetach i innych autach Volkswagena. Pozwala to zdecydowanie ograniczyć koszty eksploatacji.

Kierunek czeskiej motoryzacji

Przejęcie Skody przez niemiecki koncern ma największe znaczenie i największy udział w sukcesie. Dostęp czeskich konstruktorów aut do niemieckich i technologii, a także solidny zastrzyk gotówki pozwolił na rozwinięcie marki. Sama polityka do marki również miała istotne znaczenie. Skoda miała być kierowana do przeciętnego odbiorcy ceniącego jakość i niską cenę. Auta w tym czasie przesunęły się raczej do klasy średniej wyższej.

Tania eksploatacja i wysoka jakość

Klienci Skody mają do dyspozycji, niezależnie od modelu, bardzo wytrzymałe i dobre jakościowo pojazdy. Części do Skody, to w większości te same elementy, które montowane są w Volkswagenach, Seatach, i innych pojazdach ze stajni VW. To właśnie z tego powodu wiele osób uważa Skodę za tańszego ale nie gorszego brata droższych aut Volkswagena. W Polsce przyczyniło się to do ogromnego zainteresowania tymi autami – w głowie przeciętnego kierowcy powstała myśl, że kupując Octavię czy Fabię, kupuje on jakość Niemiecką, za cenę czeską.

Powiązane artykuły
Sprowadzanie samochodów z Niemiec i ich zakup
Sprowadzanie samochodów z Niemiec i ich zakup
Polacy od kilku lat kupują używane samochody u naszych zachodnich sąsiadów.... (dalej...)
 Wizyta w warsztacie samochodowym
Wizyta w warsztacie samochodowym
Pojazdy samochodowe wymagają niezbędnych napraw i wymian zużytych części.... (dalej...)
Warto poczytać