TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaOświetlenie › Przegrzanie diody LED – czy możliwe?

Przegrzanie diody LED – czy możliwe?

Światło intuicyjnie kojarzy nam się z ciepłem, a początki tego odwiecznego wyobrażenia sięgają jeszcze czasów, w których to właśnie płomienie ogniska dawały ludziom szansę przetrwana niekorzystnych warunków klimatycznych. Od tego momentu w kwestii oświetlenia poczyniono oczywiście niewyobrażalne postępy, jednak w poczuciu bezpieczeństwa oraz przytulności, jakie dają nam zapalone lampy, do dzisiaj odnajdujemy resztki naszej dawnej zależności od ognia. Lecz czy wysoka temperatura jest rzeczywiście naturalnym elementem każdego rodzaju promieniowania, również tego, jakie wydzielają diody świecące ()?

Rzetelny sklep z zasilaczami led zapewnia bezpieczne transakcje. Nie musimy obawiać się o otrzymanie zupełnie czegoś innego, niż zamówiliśmy.

Zabójcze ciepło

Wydzielanie dużej ilości energii cieplnej można niezaprzeczalnie uznać za nieodłączną część procesu, jaki zachodzi we wnętrzu systemu LED. Zasadnicza różnica, którą uświadomić musi sobie każdy początkujący użytkownik tych energooszczędnych lamp jest taka, że o ile w przypadku żarówki podnosząca się temperatura wpływa dodatnie na jakość światła, o tyle dla diody oznacza ona zsuwanie się po równi pochylej ku samozagładzie. Temperatura w lampie LED bez odpowiedniej kontroli wzrasta do takiego poziomu, który skutecznie niszczy nawet diody najwyższej jakości.

Specjalny nadzór

W celu zapobiegnięcia spaleniu systemu LED po pierwsze musi on zostać wyposażony w zasilacz regulujący napływający prąd. Po drugie im droższe urządzenie, tym bardziej staranna będzie prawdopodobnie konstrukcja jego obudowy, dzięki czemu można w znacznym stopniu zredukować nagrzewanie się diod oraz dostarczyć im sposobów na odprowadzanie wytworzonego ciepła. przy instalacjach LED to podstawa ich wieloletniego funkcjonowania.

Powiązane artykuły
Domowy sylwester z klimatycznym oświetleniem
Domowy sylwester z klimatycznym oświetleniem
Presja udanej zabawy sylwestrowej bywa duża. Niektórzy planują wielkie... (dalej...)
 Taśma ledowa w twoim domu
Taśma ledowa w twoim domu
Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza każdego domu.... (dalej...)
Jak przebiega przeprowadzka do nowego mieszkania?
Jak przebiega przeprowadzka do nowego mieszkania?
Przeprowadzka do nowego mieszkania wiąże się z załatwianiem wielu spraw. Mając... (dalej...)
Wystrój pokoju dziecka
Wystrój pokoju dziecka
Dzieci powinny czuć się w swoim pokoju bezpiecznie. Wszystko powinno być tam... (dalej...)
Zasady BHP odnośnie oświetlenia
Zasady BHP odnośnie oświetlenia
Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy bardzo dokładnie określają, jakie warunki... (dalej...)
Jak zaaranżować wystrój hotelu?
Jak zaaranżować wystrój hotelu?
Wystrój hotelowego wnętrza na ogół zależy od standardów... (dalej...)
Warto poczytać