TheBurningCrusade.plMotoryzacjaSamochody › Problemy kierowcy zimą – jak bez problemu jeździć przy -20°C

Problemy kierowcy zimą – jak bez problemu jeździć przy -20°C

Polska zima nie sprzyja kierowcom. Częste przekraczanie 0°C, temperatury spadające poniżej -20°C, opady śniegu – wszystko to czyni zimę nieznośną porą roku dla każdego . Nie pomagają także zaniedbania drogowców i niestety często także brak wyobraźni kierowców. Aby przetrwać te kilka miesięcy bez większych problemów warto zastosować się do kilku rad.


Warunki na drodze


Główną zasadą jest noga z gazu i unikanie gwałtownych manewrów – hamowanie biegami, utrzymanie prędkości pozwalającej przejechać bez zatrzymywania przez skrzyżowania. Ważne jest także ciągłe monitorowanie ubytków w drodze, warto zapamiętywać gdzie były ostatnio i zawsze starać się je omijać, jeśli już nie ma możliwości wyminięcia dziury należy w ostatniej chwili wcisnąć sprzęgło lub nawet przyspieszyć. Wjechanie w dziurę z wciśniętym pedałem hamulca może doprowadzić wręcz do urwania koła a w najlepszym przypadku poważnej zawieszenia.


Zimowe wyposażenie


Na oszczędzaniu w zimę kierowca traci dwa razy, zmiana opon z letnich na zimowe jest w naszym kraju niezbędna. Opony letnie często uniemożliwiają wręcz jazdę, auto się ślizga i nie hamuje lub nawet nie rusza. Warto w aucie także wozić małą łopatę do śniegu, odmrażacz do szyb i zamków, oraz zakazane na większości polskich dróg . Takie podstawowe wyposażenie pozwoli poradzić sobie z większością utrudnień jakie rzuca nam pod koła zima.
 

Powiązane artykuły
Postępowanie kierowców podczas okresu zimowego
Postępowanie kierowców podczas okresu zimowego
Niebezpieczeństwo na ulicach zwiększa się z nastaniem zimy. Opady śniegu oraz... (dalej...)
Co zrobić ze zniszczonym samochodem?
Co zrobić ze zniszczonym samochodem?
Właściciele zniszczonych samochodów w wypadkach oraz kolizjach zastanawiają... (dalej...)
Warto poczytać