TheBurningCrusade.plMotoryzacjaSamochody › Polska motoryzacja na przestrzeni lat

Polska motoryzacja na przestrzeni lat

, – auta te wywołują wśród wielu starszych kierowców łezkę. Szczególnie mały Fiat zmotoryzował cały nasz kraj, a dziś jesteśmy świadkami znikania tych aut z naszych ulic. Polska przeżywa obecnie prawdziwą rewolucję, jeszcze dziesięć lat temu najczęściej spotykanym autem był właśnie mały fiat. Ponadto na drogach mamy z każdym rokiem o ok. 5% więcej aut.

Mały Fiat marzeniem

W latach osiemdziesiątych posiadanie własnego małego fiata można porównać do dzisiejszego auta klasy średniej niższej, a więc Golfa, Audi A3 czy Hondy . Duży fiat z kolei to już auto klasy średniej jak Passat A4 lub . W tamtych czasach królowały także Łady, i Skody. Pojazdy innych marek pojawiały się wyjątkowo rzadko i niewielu było stać na taki luksus.

Motoryzacja dziś

Choć wciąż jesteśmy niezadowoleni to w rzeczywistości bardzo dużo zmieniło się od opisywanych czasów. W 2010 roku na jedno auto przypadało 2,3 polaka czyli po polskich drogach poruszało się ok. 16,5 mln aut. Także wybierając auta nie tylko mamy do wyboru wiele marek i modeli, ale także możemy dowolnie konfigurować wyposażenie, co nie było możliwe nawet dwadzieścia lat temu.

Powiązane artykuły
Warto poczytać