TheBurningCrusade.plZdrowie & UrodaKosmetyki › Olejki naturalne – dar natury

Olejki naturalne – dar natury

Choć olejki naturalne są znane od wieków, nie wszyscy zdają sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu. Doceń naturalną siłę roślin, wypróbuj ich!

fot.gogreengal.org

, są skoncentrowanymi ekstraktami, które wyciągnięte są z roślin. Mają one postać oleistej cieczy, a ich cechą charakterystyczną jest duża . Pozyskuje się je z różnych gatunków oraz z różnych części poszczególnych roślin (między innymi z , kwiatów, ). Są to bardzo cenne substancje, które – przy odpowiednim zastosowaniu – mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Dobrze używane pomagają w leczeniu, dbaniu o skórę oraz w poprawnie naszego samopoczucia. Wdychając je, sprawiamy, iż pobudzają niektóre ośrodki nerwowe w naszym organizmie, stymulując odpowiednie procesy.

Zastosowanie

Olejki naturalne wykorzystuje się do produkcji odświeżaczy powietrza, do płynów kąpieli, olejków do masaży, inhalacji i innych. Różne olejki mają różne przeznaczenie – mogą działać odprężająco, bakteriobójczo, nawilżająco itp.

Czego nie robić?

Korzystając z olejków naturalnych, pamiętajmy, iż mimo niewinnego wyglądu, są one bardzo mocne i mają silne działanie. Nie można ich przyjmować doustnie, często niektóre z nich źle wpływają na kontakt ze skórą, dlatego lepiej nie nanosić ich bezpośrednio. Najlepiej dodawać kilka kropel do mleka, oleju czy wody.
 

Powiązane artykuły
Producent nasion Seminis produkuje dobre nasiona!
Producent nasion Seminis produkuje dobre nasiona!
Okazuje się, że w Polsce jest wielu miłośników ogrodnictwa. Jednak nie... (dalej...)
Warto poczytać