TheBurningCrusade.plDom & Wnętrza › O tym, że dekoracja wnętrz nie musi być droga

O tym, że dekoracja wnętrz nie musi być droga

Słowo „design” jest dzisiaj znane niemal każdemu, chociaż nie każdy potrafi w pełni wyjaśnić co oznacza ten termin, który słyszy się w radiu, telewizji i o którym się czyta w czasopismach.

Czy dekoracja wnętrz musi być droga? Nie! Wystarczy kreatywność, ciekawe pomysły i parę zużytych materiałów czy rzeczy, którym można dać drugie życie. Panuje moda na samodzielne wykonywanie dodatków do domu.

hand made

Prymat kultury spowodował, że moda objęła nie tylko ubrania, ale i meble. pełni zaś funkcję biżuterii dla domu – to jak mieszkasz, świadczy o tym jak żyjesz- przekonują portale i magazyny, które zajmują się ta tematyką. Wiele sklepów oferuje naprawdę wiele dodatków – poduszki, świece, gazetniki, plakaty… można oszaleć!

dekoracja wnętrz

Dekoracja wnętrz dobrą zabawą

Wiele portali, które zajmują się dekoracją i wystrojem wnętrz proponuje rozwiązania, które nie będą nas kosztowały, tyle, co produkty kupne. Rzeczy takie jak podpórki do książek można zrobić samemu – zyskuje się wówczas nie tylko fajny , ale i satysfakcję. Radość z możliwości nadania indywidualnego charakteru mieszkaniu jest słuszna, jednak wizja rachunku w sklepie już nie cieszy. Wówczas warto sprawdzić na jakie pomysły wpadli inni ludzie. Podkładki pod kubki można wykonać z tych starych – wystarczy je ciekawie obkleić lub przykleić. Abażur starej lapki można ozdobić kliszami starych zdjęć – nikt takiej lampy nie będzie miał! Podpórki do książek można wykonać z masy solnej – mogą przedstawiać to, co chcemy, a pomalowanie ich można zlecić nawet dzieciom. Abażur ze zużytych butelek? Wymaga jednego popołudnia pracy, ale efekt jest naprawdę imponujący! Dekoracja wnętrz może stać się naszym hobby!

Powiązane artykuły
Warto poczytać