TheBurningCrusade.plRozrywkaDla wymagających › Natłok ludzkich tragedii w mediach

Natłok ludzkich tragedii w mediach

Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy, jak bardzo niektóre zawody są niebezpieczne. Widać to choćby po tym, jak często słyszy się o katastrofach górniczych. Dopiero wtedy, kiedy zobaczymy, usłyszymy, gdzieś w mediach o kolejnym tragicznym wypadku, w którym zginęli górnicy zdajemy sobie sprawę jak ryzykowna jest to profesja. Aby wydobyć potrzebni są ludzie, którzy się tego trudnego zadania podejmą. Jak widać poza sporą skalą trudności, występuje tutaj również duże prawdopodobieństwo wypadku. Co roku przy wydobyciu węgla giną setki ów na całym świecie. My natomiast jesteśmy już na tyle przesiąknięci katastrofami, wypadkami i śmiercią, że za bardzo nie zwracamy na to uwagi. Co dzień media serwują nam nową porcje śmierci, byśmy się zainteresowali newsem. Jest to znak czasu.

Zastanawiasz się nad wymianą pieca? Zamiast tego wykorzystaj ekogroszek - jak opał w swoim domu - oszczędzisz znaczną sumę.

wegiel

W tej chwili węgiel, może kojarzyć się części społeczeństwa z śmiercią, wypadkami górniczymi. Mamy świadomość tego, że wypadki się zdarzają. Natomiast generalnie jest to dla nas dość powszechne. A przecież gdzieś, ktoś przeżywa osobiste tragedie oraz popada w rozpacz. Z jednej strony nie przywiązujemy wagi do tragedii ludzkich, ponieważ jesteśmy nimi najzwyczajniej w świecie znudzeni. Mamy już ich dość i kiedy słyszymy o kolejnej to jest to dla nas po prostu męczące. Przykre, ale prawdziwe. Wszystko wrzuca się do jednego worka-śmierć i rozrywka przenikają się nawzajem. Jesteśmy poddawani presji wiadomości, które nas wypłukują od zewnątrz z emocji. Stajemy się obojętni na czyjąś krzywdę mimo, że dociera do nas fakt jej zaistnienia.  

Powiązane artykuły
Wzrosty i spadki cen na składach opałowych
Wzrosty i spadki cen na składach opałowych
Każdy kolejny tydzień bliżej okresu zimowego sprawia, że sprzedaż węgla wzrasta.... (dalej...)
Obowiązki właścicieli budynków mieszkalnych
Obowiązki właścicieli budynków mieszkalnych
Mieszkanie w domku wiąże się z wieloma obowiązkami. Do nich należy dbanie... (dalej...)
Transport śródlądowy i morski - wady i zalety
Transport śródlądowy i morski – wady i zalety
Większe statki morskie oraz śródlądowe (pływające po kanałach jeziorach... (dalej...)
Ocieplanie mieszkania - opłacalna inwestycja
Ocieplanie mieszkania – opłacalna inwestycja
Dziś coraz więcej osób chętnie pozwala sobie na wcześniejsze planowanie... (dalej...)
Warto poczytać