TheBurningCrusade.plRozrywkaInteresujące ciekawostki › Największy skarb ludzkości

Największy skarb ludzkości

bezpieczeństwo informacjiFilozofowie zastanawiali się od wieków co w rzeczywistości jest największym skarbem ludzkości. W dzisiejszych czasach duży procent społeczeństwa może odpowiedzieć że z pewnością surowce naturalne. W rzeczywistości gdy komputery zaczęły przejmować wiele naszych czynności i zbierać dane a dostęp do wielu informacji stał się bardzo łatwy co spowodowało także łatwą możliwość ich zmieniania i fałszowania, to one z pewnością stały się jedną z najważniejszych rzeczy. Na wydaje się naprawdę bardzo duże ilości pieniędzy. Niestety zabezpieczenia które mają zapobiegać włamaniom nie są idealne co jednocześnie powoduje zapotrzebowanie na dalszy rozwój. oraz możliwości jakie posiadają urządzenia stają się coraz bardziej szczelne ograniczając dostęp z zewnątrz ale zawsze znajdzie się którą może wykorzystać człowiek.

Jedną z najważniejszych rzeczy w dzisiejszych czasach zarówno dla firm jak i osób prywatnych jest bezpieczeństwo informacji, zbyt duża ich ilość w niepowołanych rękach może zaszkodzić każdemu kto dopuścił do ich wycieku nawet jeżeli jest osobą prywatną.

to podstawa

Bezpieczeństwo informacji w społeczeństwie które przechowuje w dostępnych dla wszystkich użytkowników zasobach jest bardzo trudno utrzymać. Nawet jeżeli mamy możliwości ograniczania w pewien sposób zasobów do których nieproszeni goście mają się nie dostać, pozostaje kwestia tego że jesteśmy tylko ludźmi. Kevin Mitnick który jest jednym ze światowej klasy hakerów napisał książkę która ukazuje pewien sposób działania ludzi którzy szukają możliwości na . Bezpieczeństwo informacji jest przeważnie uzależnione właśnie od nas ponieważ to człowiek jest najsłabszym ogniwem które osłabia .  

Powiązane artykuły
Warto poczytać