TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaDekoracje wnętrz › Jak ze zwykłej tkaniny stworzyć dekorację?

Jak ze zwykłej tkaniny stworzyć dekorację?

Firmy włókiennicze stawiają dziś na wszechstronny rozwój, a sama produkcja i import tkanin nie gwarantuje jeszcze przetrwania na wymagającym rynku. Klienci wprawdzie chętnie zaopatrują się w oryginalni i piękne , z których można wykonać elementy dekoracyjne, takie jak obrusy, zasłony czy narzuty o wiele bardziej efektowne od tych sklepowych, a przy tym dopasowane w każdym szczególe do indywidualnych wymagań. To samo odnosi się coraz częściej do tkanin odzieżowych, przez co często poszukiwane są takie firmy, które świadczą kompleksowe usługi wykończeniowe.

Modna niedbałość

Jednym z popularnych, choć trzeba przyznać – dość niezwykłym sposobem nadania tkaninie niepowtarzalnego wyglądu, jest kreszowanie, czyli trwałe gniecenie. W zależności od życzenia klienta oraz ustawienia specjalnie do tego celu wykorzystywanej maszyny można uzyskać różne jego rodzaje, jak na przykład kresz podłużny czy kresz gazetowy. Gnieceniu nie trzeba koniecznie poddawać całej powierzchni materiału, można zastosować je tylko na wybranych elementach, co oczywiście dyktowane jest wyobraźnią klienta.

Nie tylko kreszowanie

Oprócz kreszowania materiały w tym samym zakładzie poddać można zazwyczaj zabiegom takim jak plisowanie, nabłyszczanie, gofrowanie czy falowanie. Niektórzy producenci tkanin oferują również wytłaczanie dowolnych wzorów, złocenie, posrebrzanie albo druk laserowy. Dzięki temu nasze tkaniny dekoracyjne mogą stać się naprawdę inne od wszystkich pozostałych.

Powiązane artykuły
Obróbka metalu - skrawanie
Obróbka metalu – skrawanie
Bardzo popularnym procesem obróbki metalu, jest obróbka skrawaniem.... (dalej...)
Szeroki wachlarz wykorzystania tkanin
Szeroki wachlarz wykorzystania tkanin
Produkcja tkanin, osiągnęła dziś naprawdę wysoki poziom. Różnorodność... (dalej...)
Warto poczytać