TheBurningCrusade.plFirmaPracownicy › Jak efektywnie szukać pracy?

Jak efektywnie szukać pracy?

„Szukam pracy”, to , które coraz częściej pojawia się na portalach internetowych czy też w gazetach. Jak zwiększyć swoją pozycję na rynku pracy co pozwoli nam na wyróżnienie się wśród tak licznej konkurencji?

Ogłoszenia szukam pracy nie zdają egzaminu? Sprawdź oferty pracy na Renego. Portal ten skupia nie tylko swoje oferty, ale także ze wszystkich znanych polskich i zagranicznych portali pracy.

Przede wszystkim – zainwestuj w siebie

Podczas poszukiwania pracy, nasze , jest naszą wizytówką. To od tego co jest w nim zawarte, niejednokrotnie zależy czy dostaniemy daną posadę. Dlatego też, warto postarać się aby było ono jak najbardziej interesujące dla każdego potencjalnego pracodawcy. Oprócz ukończonych studiów, bardzo dobrze móc pochwalić się ukończeniem kilku kursów i szkoleń. Mimo tego, iż nierzadko są one kosztowne pracodawcy doceniają fakt, iż kandydat na stanowisko angażuje się, stara oraz pragnie wyjść poza przeciętność.

Gdy nasze CV przejdzie pomyślnie pierwszy etap rekrutacyjne, czeka na rozmowa kwalifikacyjna. Dla wielu jest to stresujące i paraliżujące, dlatego też warto dopilnować kilku kwestii aby wypadła ona jak najlepiej. Każdą rozmowę kwalifikacyjną, należy rozpocząć od… punktualności! Nie możemy się spóźnić, choćby o parę minut, bowiem to od razu może nas skreślić w oczach ewentualnego pracodawcy. Gdy już znajdziemy się w biurze szefa, ważne abyśmy sprawili jak najlepsze pierwsze wrażenie. Miła aparycja to nie wszystko. Nasze ubranie powinno być nieskazitelnie czyste i wyprasowane, jednak nie możemy przesadzić z elegancją, bo może to zostać odebrane negatywnie. Oprócz tego, powinniśmy posiadać wiedzę na temat zakładu pracy w którym chcemy pracować, tak aby niczym nas nie zaskoczono. Na pewno tym  zaimponujemy i zdobędziemy dodatkowe punkty. Podczas rozmowy powinniśmy panować nad naszymi ruchami, unikać zbędnej gestykulacji czy zbyt dużego słowotoku. Nie możemy panikować, a jedynie stosownie podkreślać swoje atuty i zalety.

Powiązane artykuły
Praca jako opiekun jest ciekawa?
Praca jako opiekun jest ciekawa?
Czy opieka nad osobami starszymi jest trudnym zajęciem. Trudno odpowiedzieć na... (dalej...)
Z bezrobocia do pracy
Z bezrobocia do pracy
Okres bezrobocia jest jednym z najgorszych. Wszak podczas niego nie mamy możliwości... (dalej...)
Zapracowany student i obrona pracy
Zapracowany student i obrona pracy
Napisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej to dla wielu studentów wysoko... (dalej...)
Tania wycieczka z Aven Travel
Tania wycieczka z Aven Travel
Pragniesz wyjechać z domu choćby na dzień czy dwa? Chcesz oderwać się od ciągłej... (dalej...)
Aby pracownicy się lubili i mieli wspólny cel...
Aby pracownicy się lubili i mieli wspólny cel…
Integracja pracowników to zawsze dobry pomysł. Jeżeli szefowi zależy... (dalej...)
Emigranci szturmują Holandię
Emigranci szturmują Holandię
Holandia, od wielu lat plasuje się bardzo wysoko na liście krajów które... (dalej...)
Warto poczytać