TheBurningCrusade.plDobra książka › „Gra o Tron” George’a R.R. Martina

„Gra o Tron” George’a R.R. Martina

Świat rządzi się własnymi prawami, choć można powiedzieć, że książka jest tak uniwersalna w XXI wieku, że nie posiada żadnych praw, ponieważ może się w niej znajdować dosłownie wszystko. Mimo to są takie , które zachwycają i powodują, że się je pochłania. Jedną z takich książek jest bez wątpienia „Gra o Tron” Martina, który stworzył cały cykle o intrygach, zdradach, morderstwach, miłości, walce, smokach i innych potworach, których żadna inna literatura nie opisała.

Czym innym są tłumaczenie specjalistyczne szczecin a czym innym tłumaczenia literackie, w których ceni się sztukę słowa. Tłumaczenia ksiażek wyamgają dobrego pióra.

tłumacz szczecin

fot.http://edukram.pl

Trzeba podkreślić również rolę tłumacza, który podjął się zadania przetłumaczenia angielskiego tekstu na polski. Zadanie nie było łatwe, ale wykonane zostało perfekcyjnie. Dziś uważa się, że polska wersja językowa jest znacznie lepsza od angielskiej.

Miłość nie tylko do książki

Oczywiście polski „Gry o Tron” spisał się doskonale, a sama książka przez długi czas nie znikała z regałów najlepiej sprzedających się książek. Jak się okazuje nie tylko książka okazała się prawdziwym fenomenem, ale również , który powstał na podstawie książki. Tu tłumacz nie musiał już tyle pracować, ponieważ dialogi aktorów nie są skomplikowane.

Serial jednak odniósł ogromy sukces, ponieważ ogląda go prawie 300 milionów widzów. To ogromna liczba. Choć należy podkreślić, że drugi sezon już mocniej odbiega od zawartości książki. Dlatego właśnie warto poznać to co napisał , a później dopiero to obejrzeć. Taka kolej rzeczy może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Powiązane artykuły
„Pamiętniki wampirów. Fantom” L. J. Smith
„Pamiętniki wampirów. Fantom” L. J. Smith
Książki L. J. Smith cieszą się ogromną popularnością, szczególnie... (dalej...)
Tłumacze to nie tylko urzędnicy
Tłumacze to nie tylko urzędnicy
Czy wykonując zawód tłumacza, myślimy o specyfice zawodu i o tym jak... (dalej...)
Droga wiedza
Droga wiedza
Dwudziesty pierwszy wiek wymaga od ludzi aby wiedzieli coraz więcej żeby mogli... (dalej...)
Firma produkcyjna i metody pozyskiwania zamówień
Firma produkcyjna i metody pozyskiwania zamówień
Firmy i przedsiębiorstwa produkcyjne działające w Polsce, by zwiększyć swoje... (dalej...)
Wystrój pokoju dziecka
Wystrój pokoju dziecka
Dzieci powinny czuć się w swoim pokoju bezpiecznie. Wszystko powinno być tam... (dalej...)
Warto poczytać