TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaPoradnik domowy › Gdy rury są zatkane…

Gdy rury są zatkane…

Aby nie było potrzebne wystarczy pamiętać o domowych sposobach na zachowanie czystych rur. Sprzęty sanitarne takie jak umywalka, zlew czy prysznic używamy codziennie. Efekt? Czasem z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach, woda wolniej spływa… jednym słowem są zapchane!

Ten kto wie jak wygląda udrażnianie kanalizacji łódź z pewnością chętniej zadba o domowe rury. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu i ich zatkania, lepiej regularnie stosować odpowiednie środki.

Proste i tanie sposoby

Metodą, którą stosuje się od dawna jest soda oczyszczona. W czasie gotowania się wody, należy wsypać ją do odpływu i zostawić na około dziesięć minut. Soda skutecznie neutralizuje zapachy,dlatego może zastąpić popularnego „kreta”. Jej opary nie są szkodliwe – w przypadku chemii, którą wlewamy do rur, nie jest to takie oczywiste. Gdy już odczekamy, zagotowaną wodę należy wlać do zlewu i zatkać odpływ. Substancja zadziała.

udrażnianie kanalizacji łódź

Nieprzyjemny zapach

Udrażnianie kanalizacji udowadnia jak wiele tłuszczu, resztek jedzenia i innych „rzeczy” trafia do rur, które z czasem się zatykają. Aby nie dopuścić do tego wystarczy co jakiś czas (raz na miesiąc) wsypać do zlewu sodę. Niektórzy polecają by zalać ją potem octem – jak wiemy to naturalny środek do czyszczenia (warto nim przetrzeć także kran, ponieważ świetnie redukuje osad i tłuszcz). Tak proste sposoby niestety przez wielu są lekceważone. Często czyścimy łazienkę z zewnątrz, ale zapominamy o rurach, które się zatykają i potem śmierdzą. Udrażnianie rur naprawdę nie należy do przyjemnych czynności, dlatego lepiej zapobiegać ich zatkaniu.
 

Powiązane artykuły
Warto poczytać