TheBurningCrusade.plRozrywkaInteresujące ciekawostki › Gdańsk z powrotem czysty

Gdańsk z powrotem czysty

to czynność mało lubiana. Nie ma się co dziwić tym, którzy nie mają w nawyku regularnego czyszczenia swojego otoczenia, że nie lubią zabierać się za , które prędzej czy później ich czeka. To, co zaniedbane czyści się gorzej, ponieważ brud ma to do siebie, że zalega i gromadzi się w zastraszającym tempie. Wie o tym również , gdzie władze przez długi czas zapomniały czym jest sprzątanie.

Czyste miasto to zachęta dla turystów, dlatego sprzątanie gdańsk postawiło napierwszym miejscu, po to jak stało się zaniedbane i brudne.

sprzątanie Gdańsk

Zaniedbany Gdańsk

Okazało się, że Gdańsk nie posiada służb sprzątających, które wraz z nową władzą zostały odwołane. Żadna firma sprzątajaca nie zgłosiła się jako ochotnik, w związku z czym popadało w ruinę. Widok w parkach czy na ulicach nikogo nie dziwił. Butelki, pety czy puszki po piwie w przestrzenii publicznej były normą, którą wreszcie ostastnio postanowiono zmienić.

Miasto, które traci zamiast zyskać

Zaniedbanie wizerunku miasta miała konsekwencję przede wszystkim w złym obrazie, jaki został w pamięci turystów. Należy pamiętać, że Gdańsk to miasto odwiedzane chętnie przez turystów zagranciznych, dlatego tym bardziej powinien dbać o . Ta jednak dlugo była zapomniana, co postanowiono zmienić. Zatrudniowo bezrobotnych, którzy podjęli się doprowadzania miasta do „stanu używalności”.

Mobilizacja do sprzątania

Miasto wygląda już dużo lepiej. Mury w centrum miasta zostały oczyszone z napisów, które szpeciły stare, ale świeżo odnowione kamienicy. Nowe kosze na śmieci na deptaku mobilizują do zachowania czystości. Każdy śmieć nagle rzuca się w oczy i kłuje, wobec czego naprawdę wielu lokalnych postanowiło dbać o przestrzeń, w której życie nie tylko dla siebie, ale i dla tych, którzy przyjeżdżają podziwiać Gdańsk.

Powiązane artykuły
Dom cały w płytkach – czy to dobry pomysł?
Dom cały w płytkach – czy to dobry pomysł?
Wykańczając swój dom jednym z podstawowych rozwiązań na podłogi i część... (dalej...)
Profesjonalnie i na każdą kieszeń  - wyjeżdżaj z Aven Travel
Profesjonalnie i na każdą kieszeń – wyjeżdżaj z Aven Travel
Firma Aven Travel, to doświadczone biuro podróży, które przez wiele... (dalej...)
Warto poczytać