TheBurningCrusade.plRozrywkaNowe technologie › Fotograf mówi prawdę?

Fotograf mówi prawdę?

pokazuje rzeczywistość czy też tworzy iluzję? Na to pytanie wciąż szuka się odpowiedzi. Jedno jest pewne – ciągle się rozwija. Dawniej modyfikowano pod powiększalnikiem, dzisiaj siada do komputera, który pomaga mu w obróbce zdjęć.  Jak działa fotografia?
Fotografia nie istniałaby bez światła. To dzięki jego właściwościom obraz utrwala się na kliszy bądź karcie w aparacie cyfrowym. To dlatego współczesne aparaty wyposażone są w lampy błyskowe, które pozwalają na wykonanie zdjęć po ciemku .

Dzisiaj mimo tego, co oferują zdjęcia cyfrowe, fotograf wcale nie ma łatwiej - konkurencja na rynku jest silna.

http://www.tommyimages.com

Pstryk!

Fotografia istnieje od XIX wieku, chociaż niejeden fotograf powie, że fotografia obecna była już w starożytnych piramidach, gdzie za pomocą światła utrwalano pewne malowidła na ścianie. Fotografia miała służyć uwiecznianiu tego, co pokazuje świat, ale uwiecznianiu błyskawicznemu. W przeciwieństwie do malarstwa czy rysunku – miała być wiarygodna. Czy taka jest rzeczywiście? Dzisiaj trudno powiedzieć, by fotografia – zwłaszcza ta modowa, na której bazują media pokazywała prawdę. Odbiorca nie wie czy jest oszukiwany – obróbka na komputerze bywa doskonała. W ten sposób powstają również idealni ludzie, którzy są podziwiany przez czytelników kolorowych magazynów. Wiele osób, oglądając zdjęcia gwiazd zapomina, iż ich tak naprawdę nie wyglądają tak dobrze – biel zębów, gładkość skóry, a nawet kształty sylwetki można zmienić na komputerze. Być może taki jest cel fotografii, która dawniej utożsamiania była z mówieniem prawdy o świecie i przedstawianiu tego, co rzeczywiste. Każdy fotograf musi zdecydować sam do jakiego stopnia chce oszukiwać odbiorcę…

Powiązane artykuły
Fotografia ślubna, która szokuje nagością
Fotografia ślubna, która szokuje nagością
Fotograf ślubny zazwyczaj ma parę własnych pomysłów na aranżację zdjęć.... (dalej...)
Fotograf na ślubie u twardziela
Fotograf na ślubie u twardziela
Mińsk Mazowiecki jest kojarzony głównie z powodu stacjonującego tam otwartego... (dalej...)
Nieudane zdjęcia ślubne
Nieudane zdjęcia ślubne
Fotografia ślubna to prężny dział branży, która związana jest ze ślubami... (dalej...)
Uwiecznienie ślubu na fotografii
Uwiecznienie ślubu na fotografii
Ludzie którzy wstępują w związek małżeński z wielką chęcią uwieczniają... (dalej...)
Warto poczytać