TheBurningCrusade.plZdrowie & Uroda › Fizjoterapia w chirurgi i jej znaczenie

Fizjoterapia w chirurgi i jej znaczenie

Wypadek, strach rodziny, śpiączka i wreszcie wyrok dla pacjenta – wózek inwalidzki. To częsty schemat. Chociaż operacja mogła się udać, to jednak pacjenta czeka rehabilitacja. W to z reguły go zniechęca.

Publikacje medyczne oferuje księgarnia medicon z Gdańska. Odwiedź stronę księgarni i kup publikacje w przystępnych cenach.

Gdy nie chce walczyć…

Fizjoterapia to proces, który musi trwać. Zwłaszcza . Po zabiegu, a tym bardziej skomplikowanej operacji, organizm musi dojść do siebie. Wiadomo, że odzyskanie sprawności zabierze sporo czasu. Najczęściej jednak osoba, która uległa wypadkowi czuje się na tyle nieszczęśliwa, iż nie chce podjąć ćwiczeń. Wówczas pomocna jest osoba psychologa. Nikt nie odzyska sprawności i dawnej kondycji, jeżeli nie będzie wierzył w siebie. Psychika odgrywa niebagatelne znaczenie. Ludzie przykuci do łóżka wiedzą, że stanowią dla bliskich problem, czują, że są ciężarem, ponieważ nie mogą być samodzielni. Są jednak bierni i zniechęci, dlatego wbrew pozorom bardzo trudno ich zazwyczaj zachęcić do treningu.

fizjoterapia w chirurgi

Fizjoterapia w chirurgi ma ogromne znaczenie!

Fizjoterapia w chirurgi to przede wszystkim intensywne i systematyczne ćwiczenia, która mają wzmocnić ciało. Efekty są często oszałamiające – zdarza się, że lekarze załamywali ręce, a pacjent staje na nogi. Oczywiście trwa miesiącami lub latami, im bardziej jednak dana osoba jest zdeterminowana i pełna wiary, tym lepiej. Nie wolno się poddawać – wie, co robi i potrafi pomóc nie tylko w opuszczeniu łóżka, ale przede wszytki w odzyskaniu wiary we własne możliwości.

Powiązane artykuły
Warto poczytać