TheBurningCrusade.plRozrywkaNowe technologie › Elektronika źródłem danych o właścicielu

Elektronika źródłem danych o właścicielu

telefon komórkowy, , czy komputery towarzyszą nam na co dzień. Ułatwiają codzienne życie i pracę. Nowoczesny telefon komórkowy, tzw. smartphone, może służyć jako automatyczna nawigacje, przeglądarka internetowa, odtwarzacz mp3, a nawet wideo. ułatwiają organizację pracy, pomagają zdalnie zarządzać bazą danych firm i klientów.

Oprogramowanie paraben jednak nie jest przeznaczone do użytku prywatne. Stosują go przede wszystkim biegli sądowi oraz laboranci prowadzący dochodzenia w zakresie informatyki śledczej.

Telefon prawdę powie

Większość SMS-ów jakie odbieramy są zapisywane na karcie . Problem pojawia się, kiedy albo tracimy kod pin i puk, lub kiedy usuwamy omyłkowo istotnego SMS-a. W takich przypadkach przydaje się program , który nie tylko odzyska , ale może również przeanalizować każde urządzenie elektroniczne.

Paraben wczytujący dane

Program ten umożliwia analizę danych zawartych w telefonach, komputerach, nawigacjach i palmtopach. Urządzenia te zapisują wiele danych na temat ich użytkowników. Nawet gdzie i kiedy się poruszamy, jakie strony odwiedzamy, z kim się porozumiewamy, jakie informacje przekazujemy. Paraben jest wykorzystywany przede wszystkim w kryminalistyce, ale także przy odzyskiwaniu danych omyłkowo utraconych lub ze zniszczonych urządzeń.

Powiązane artykuły
Jak odpowiednio zabezpieczyć sieć i komputer ?
Jak odpowiednio zabezpieczyć sieć i komputer ?
Każdego dnia strony internetowe są odwiedzane przez tysiące użytkowników.... (dalej...)
Twój telefon wie o Tobie naprawdę wiele
Twój telefon wie o Tobie naprawdę wiele
Rozwój telefonii komórkowej ułatwiło życie wielu firmom i osobom... (dalej...)
Warto poczytać