TheBurningCrusade.plZdrowie & Uroda › Dzieci mają problem z wagą

Dzieci mają problem z wagą

Lekarze alarmują! Nasze dzieci maja coraz większe problemy z wagą! Młodzież do 13 roku życia w dużej większości ma nadwagę, która utrudnia im życie. Cała wina w ty, że nie chcą jeść warzyw, owoców, ani kanapek, które przygotowywane są w domu, a śmieciowe , które mogą zakupić w szkolnym sklepiku. To duży problem, ponieważ w dorosłym życiu będzie im o wiele trudniej zgubić zbędne kilogramy. Najprawdopodobniej za kilkanaście lat co trzeci Polak, będzie miał problemy z wagą!

takie miejsca jak mc donald czy pizzeria łódź są coraz częściej odwiedzane w ramach posiłku na obiad czy kolację, coraz mniej spożywanych jest domowych posiłków, a Polacy stołują się w fast foodach.

Śmieciowe jedzenie

Duży problem jest w tym, że dzieci nie maja świadomości, ani wiedzy, że należy się zdrowo odżywiać. Potrawy kaloryczne są dla nich o wiele bardziej atrakcyjne niż i . Dlaczego? Ponieważ rodzice, w dużej mierze, nie potrafią pokazać dziecku, że zdrowe odżywianie jest zdrowsze. nie zdaje sobie sprawy z tego, że za parę lat, jeśli nadal będzie tak jadło, będzie miało problemy nie tylko z wagą, ale również z sercem, wątrobą oraz naczyniami krwionośnymi. Dlatego nie warto zawierać codziennie dziecka na obiad do pizzerii, albo kupować gotowych, mrożonych potraw, które nie posiadają, żadnej wartości energetycznej. Po takim posiłku nasze jest nadal głodne, co powoduje, że zje większą ilość kalorii.

pizzeria łódź

fot. http://4.bp.blogspot.com

Wszystko jeść, ale z umiarem!

Istnieje niesłychanie dobra rada, którą można wcielić w życie. Jeść można wszystko, ale z umiarem. Wszystko jest zdrowe dla człowieka, ale w odpowiednich ilościach. Nawet wizyta w pizzerii jest dla człowieka, ale pod warunkiem, że jesteśmy w stanie ją spalić. Kolejną kwestia jest to, że nie należy „pochłaniać” jej w całości samemu. Przecież wystarczą dwa kawałki, którymi z pewnością się najemy. Dlatego nie przesadzajmy z obżarstwem. Nie tylko my na tym cierpimy, ale również nasze dziecko.

Powiązane artykuły
Dom może również być niebezpieczny
Dom może również być niebezpieczny
Dzieci dla wielu osób stają się najważniejszymi osobami w życiu. Dlatego... (dalej...)
Odwlekająca się wizyta w gabinecie dentystycznym
Odwlekająca się wizyta w gabinecie dentystycznym
Dla wielu osób jedzenie okazuje się prawdziwą przyjemnością, która... (dalej...)
Nieodpowiednia balustrada i wypadek gotowy!
Nieodpowiednia balustrada i wypadek gotowy!
Co roku ogromna liczba Polaków decyduje się na wymianę balustrad lub na... (dalej...)
Ogródek przy domu
Ogródek przy domu
Starsze osoby bardzo często starają się wyprowadzić poza miasto. Dzięki temu... (dalej...)
Czy pizzeria jest dobrym miejscem na pierwszą randkę?
Czy pizzeria jest dobrym miejscem na pierwszą randkę?
Ciężko znaleźć osobę, która nie przepada za jednym z najpopularniejszych... (dalej...)
Sałata – warzywo zdrowia
Sałata – warzywo zdrowia
Dobrze zbilansowana dieta to podstawa zdrowia i pięknej sylwetki, powie to każdy... (dalej...)
Warto poczytać