TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaDekoracje wnętrz › Czy inwestycja w sztukę naprawdę się opłaca?

Czy inwestycja w sztukę naprawdę się opłaca?

Sztuka od zawsze łączy się z dużymi emocjami, ale także dużymi pieniędzmi. takich artystów jak , , , osiągają na aukcjach astronomiczne ceny. Sztuka może być więc także sposobem na dokonanie inwestycji, jest to inwestycja długo terminowa, ale przynosząca duże zyski.

Sztuka jest coraz bardziej opłacalnym sposobem na pomnożenie swoich pieniędzy. Już za kilka lat nasze obrazy czy veronese figurki mogą być warte nawet kilka razy więcej niż za nie daliśmy!

w drogą sztukę to jedyny sposób na zarobek?

Inwestycja w obraz czy rzeźbę nie musi wiązać się z wielomilionowymi transakcjami, możemy postawić na mniej znanych artystów, nawet tych nie odkrytych. Może się po kilku latach okazać, że dzieła mało znanego malarze zajmującego się malowaniem obrazów olejnych przedstawiających kwiaty, po kilku latach kilkakrotnie zyskają na wartości.

Niewielkie ryzyko

Kupując obraz za kilkaset złotych nie ryzykujemy całym majątkiem swojego życia, nie musimy się także obawiać, że ktoś ukradnie dane dzieło sztuki. Jeśli nawet okaże się, że dzieła artysty nie osiągną popularności, to na naszej ścianie będzie wisiała piękna dekoracja wnętrz. Dlatego tez warto inwestować w obrazy, które nie muszą przynosić zysków, a mogą mieć duży wkład w wystrój naszego wnętrza.

Powiązane artykuły
Wystawy malarskie - dobre miejsce na zakup obrazów
Wystawy malarskie – dobre miejsce na zakup obrazów
Wystawy malarskie skupiają w sobie zazwyczaj wielkich i znanych malarzy. Są też... (dalej...)
Impresjonistyczne dekoracje ścienne
Impresjonistyczne dekoracje ścienne
Impresjonizm to ważny kierunek w europejskim oraz amerykańskim malarstwie, który... (dalej...)
Warto poczytać