TheBurningCrusade.plZdrowie & Uroda › Ciąża, czyli wiele niebezpieczeństw w jednym!

Ciąża, czyli wiele niebezpieczeństw w jednym!

jest bardzo specyficznym czasem dla każdej , nie tylko pod względem psychicznym (jak wiele pań w czasie, kiedy dowiaduje się o dziecku, jest jednocześnie świadomych, co to znaczy być matką), ale również pod względem fizycznym. Organizm jest zawsze przygotowany do zajścia w ciążę, pod względem fizycznym przygotowuje się na to każdego miesiąca, ale kiedy to już się stanie, to i tak jest to zupełna rewolucja dla ciała . Szaleją przede wszystkim , a ich czasami niekorzystnymi dla zmianami zajmuje się ciąży. Wiele pań tak kiepsko znosi zmiany ciążowe w swoim organizmie, że zdarza się, iż muszą one spędzać w łóżku nawet kilka miesięcy. W najbardziej ekstremalnych przypadkach kobieta musi leżeć nawet pełnych dziewięć miesięcy, jeżeli chce donosić ciążę.

Wahania hormonów w czasie ciąży są dla kobiety bardzo niebezpieczne - zagadnieniem tym zajmuje się endokrynologia ciąży i jej liczne pochodne.

Książka standardy medyczne w praktyce lekarza omawia podejście do medycyny. Nie zabrakło tam również tematu przychodzenia na świat dzieci.

Ciąża a psychika

ciąża, narodziny, dziecko, endokrynologia ciąży, zaburzenia psychiczne w ciązy

Endokrynologia ciąży to jedno, a jeszcze gorzej na kobiety działają nie rozregulowane hormony, a właśnie jej własna psychika. Okazuje się, że w ciąży bardzo obciążają organizm kobiety. Dzisiaj w ciąży przestały jednak być aż takim tematem tabu. Wiadomo, że kobieta czasami ma problemy z psychicznym zrozumieniem i zaakceptowaniem ciąży. Niestety, niewiele da się w takim przypadku poradzić. Okazuje się, że endokrynologia ciąży i tutaj może pomóc – wyregulowanie poziomu hormonów czasami może bardzo pozytywnie wpłynąć na w ciąży i sprawić, że matka na jakiś czas odzyska równowagę. Kobiece hormony mają olbrzymi wpływ na ciało i nastrój kobiety!
 

Powiązane artykuły
Mężczyzna XXI wieku
Mężczyzna XXI wieku
Mężczyzna XXI wieku. Często tak słyszymy, czytamy o kimś. W tym przypadku chodzi... (dalej...)
Czemu kobiety nie noszą sukienek?
Czemu kobiety nie noszą sukienek?
Dzisiejsze kobiety są emancypowane. Mogą pracować, samodzielnie wychowywać... (dalej...)
Gabinet kosmetyczny pozwoli walczyć z wąsikiem
Gabinet kosmetyczny pozwoli walczyć z wąsikiem
Mało kto wie, ale każdy człowiek jest owłosiony. Jedynym miejscem, gdzie nie... (dalej...)
Dbanie o urodę w zgodzie z naturą
Dbanie o urodę w zgodzie z naturą
Kobiety, a także coraz częściej mężczyźni mają w swych łazienkach wiele... (dalej...)
Nauka języka obcego już od malucha
Nauka języka obcego już od malucha
Nauka języków obcych jest dziś tak powszechna, że już całkiem małe... (dalej...)
Warto poczytać