TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaInstalacje › Cegła klinkierowa – ręcznie formowana czy maszynowo

Cegła klinkierowa – ręcznie formowana czy maszynowo

Cegła klinkierowa formowana maszynowo klinkierowe to głównie o znaczeniu dekoracyjnym, ale także w przypadku elewacji pełnią rolę docieplenia budynku. Dzieli się je zwykle na dwie grupy pierwsza to cegły ręcznie formowane, druga to cegły maszynowo formowane.

Wybór, która cegła klinkierowa jest lepsza nie jest jednoznaczny, tak naprawdę każdy z osobna musi zadecydować. Każda z technik wykonania cegieł klinkierowych ma swoje zalety i wady.

Tak jedne, jak i drugie cieszą się dużym zainteresowaniem. Droższe są jednak te ręcznie formowane, nie tylko z powodu tańszego i szybszego procesu produkcji, ale także ze względu na fakt, że cegły klinkierowe ręcznie formowane są odrobinę popularniejsze od tych formowanych maszynowo.

formowana maszynowo

Te cegły klinkierowe charakteryzują się dokładną powtarzalnością wzoru, a także tym, że są lżejsze dzięki perforacji. Dzięki tym właściwością są także łatwiejsze w montażu. Ich rozmiary nie różnią się nawet w milimetrach, a także powierzchnia ma zawsze taką samą fakturę i kolor. dzięki nim wygląda na bardzo czystą i uporządkowaną. Są także bardzo odporne na zabrudzenia. Są one bardzo często wybierane jako materiał elewacyjny siedzib firm.

Cegła klinkierowa formowana ręcznie

Ręczna produkcja cegieł klinkierowych wiąże się z tym, że nie każda cegła co do milimetra zgadza się z każdą kolejną, na szczęście różnica nie jest zauważalna. Także sama powierzchnia nie jest do końca regularna, zarówno pod względem koloru jak i faktury. Jest to jednak często uważane za zaletę tego materiału budowlanego. Elewacja wykończona cegłą klinkierową ręcznie formowaną mają swój urok, który podobnie jak elewacje postindustrialne mają wielu zwolenników. Wadą cegieł klinkierowych ręcznie formowanych jest w porównaniu do maszynowo formowanych wysoka waga, ponieważ bryła cegły jest w 100 % wypełniona i z tego powodu w dużym stopniu stosowanie ich przypomina budowanie ścian ze zwykłych cegieł.

Powiązane artykuły
Zapracowany student i obrona pracy
Zapracowany student i obrona pracy
Napisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej to dla wielu studentów wysoko... (dalej...)
Biuro rachunkowe trzyma nasze finanse pod kontrolą
Biuro rachunkowe trzyma nasze finanse pod kontrolą
Wielu właścicieli firm ma trudności z prowadzeniem ksiąg firmy, jej zarobków,... (dalej...)
BHP dla pracodawcy i pracownika
BHP dla pracodawcy i pracownika
Coraz cczęściej oferują firmy, które się tym zajmują polegają na przekazaniu... (dalej...)
Poradnik dla osób sprzedających auto
Poradnik dla osób sprzedających auto
Polski rynek motoryzacyjny opiera się o używane pojazdy. Największą popularnością... (dalej...)
Cegła klinkierowa formowana ręcznie a maszynowo
Cegła klinkierowa formowana ręcznie a maszynowo
Klinkier to jeden z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych... (dalej...)
Warto poczytać