TheBurningCrusade.plDom & WnętrzaInstalacje › Cegła klinkierowa formowana ręcznie a maszynowo

Cegła klinkierowa formowana ręcznie a maszynowo

to jeden z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych jeśli chodzi o elewację. Pozwala nie tylko upiększyć dom, ale w połączeniu z watą szklaną lub styropianem charakteryzuje się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. to najczęściej wybierana forma tego materiału, dzieli się ona jednak na dwa rodzaje – cegła formowana ręcznie oraz cegła formowana maszynowo.

Interesuje Cię cegła klinkierowa jako wykończenie elewacji domu lub firmy? Zgłoś się do Infatec! Firma ta oferuje zarówno klinkier formowany ręcznie, jak i maszynowo.

Klinkier ręczny

Cegła klinkierowa wypalana w sposób tradycyjny, zdecydowanie różni się od tej formowanej maszynowo. Nie będziemy przy tym skupiać się na samym procesie produkcji, a raczej produkcie. Ręcznie formowane cegły charakteryzują się zdecydowanie bardziej chropowata powierzchnią. Ich kolorystyka nie zawsze jest identyczna, często różnią się delikatnie odcieniem. Ich cena jest także często odrobinie wyższa niż formowanych maszynowo.

Klinkier maszynowy

Maszynowo formowane cegły klinkierowe charakteryzują się przede wszystkim równomierną fakturą, mogą być lekko chropowate, jak i zupełnie gładkie. Nie są wypełniane w pełni, a raczej przypominają niewielkie , przez co są lżejsze od cegieł ręcznie formowanych. Ich kolorystyka nie powinna od siebie odbiegać. Cegła klinkierowa formowana maszynowo jest najczęściej wykorzystywana na elewacjach firm lub innych instytucji.

Powiązane artykuły
Cegła klinkierowa – ręcznie formowana czy maszynowo
Cegła klinkierowa – ręcznie formowana czy maszynowo
Cegły klinkierowe to materiały budowlane głównie o znaczeniu dekoracyjnym,... (dalej...)
Warto poczytać