TheBurningCrusade.plZdrowie & Uroda › Bulimia i anoreksja – choroba umysłu, nie ciała

Bulimia i anoreksja – choroba umysłu, nie ciała

te dotykają głównie nastolatki, które chcą wyglądać jak ich idolki – wychudzone modelki. i różnią się od siebie znacząco, pierwsza to choroba nadmiernego łaknienia. Bulimiczki pochłaniają kilka tysięcy kalorii dziennie, a następnie wymuszają wymiotowanie. Anorektyczki natomiast w swym mniemaniu mają nadmiar tłuszczu choć wystają jej kości.


Anoreksja – paranoiczny strach przed kaloriami


Choroba ta głównie dotyka młode dziewczyny, ale nie tylko, anoreksja dotyka także otyłych wychodzących z tej choroby. może przerodzić się w obsesję, osoby takie nie ufają bliskim, a nawet lekarzom. Wydaje się im, że nikt ich nie rozumie, faktycznie widzą u siebie tłuszcz w miejscach całkowicie chudych.


Bulimia – łaknienie i strach przed nim


Osoby chore na bulimię czują nieopanowany głód nawet zaraz po zjedzeniu posiłku. Głodu tego nie mogą opanować żadną ilością pokarmu, a kiedy już zjedzą dość dużo aby odczuć z tego powodu wyrzuty sumienia, jedyny sposób według nich na pozbycie się nich to wymiotowanie.

Obydwie choroby mają swą podstawę w psychice, nie leczy się ich operacyjnie, a u psychiatry. Przyczyną mogą być chorobliwe ambicje lub wstrząs psychiczny. Co gorsze, obydwie choroby są nieuleczalne, chorzy przez całe życie muszą walczyć i sami sobie nie poradzą, potrzebują pomocy bliskich.
 

Powiązane artykuły
Sałata – warzywo zdrowia
Sałata – warzywo zdrowia
Dobrze zbilansowana dieta to podstawa zdrowia i pięknej sylwetki, powie to każdy... (dalej...)
Zasady BHP odnośnie oświetlenia
Zasady BHP odnośnie oświetlenia
Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy bardzo dokładnie określają, jakie warunki... (dalej...)
Warto poczytać