TheBurningCrusade.plRozrywkaInteresujące ciekawostki › Anatomia człowieka – badana od wieków, wciąż zagadką dla naukowców

Anatomia człowieka – badana od wieków, wciąż zagadką dla naukowców

, to jedna z najstarszych dziedzin medycyny. Już w starożytności, starał się odkryć zagadkę ludzkiego ciała. Anatomia, jest nauką opartą na nieustannej obserwacji, rozkładaniu ciała na czynniki pierwsze, itp.

Pozycja książkowa jaką jest anatomia gray ?a, to jedna z najlepszych książek dla studentów medycyny w ogóle. Jest ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków.

Pomimo tego, iż anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka to trudna dziedzina, wielu studentów medycyny wybierają ją na swoją specjalizację. Po ukończeniu takiego kierunku studiów mogą piastować na wielu medycznych stanowiskach.

fot.http://3.bp.blogspot.com

Podział

Anatomię dzieli się na trzy ogólne działy. Anatomię opisową – która zajmuje się opisywaniem wewnętrznych narządów oraz układów człowieka, anatomię topograficzną – omawiającą rozmieszczenie poszczególnych narządów, oraz anatomię mikroskopową, poświęconą mikroskopijnemu przedstawieniu struktury narządów.

Podręczniki

Obecnie lekarze oraz studenci medycyny mają bardzo ułatwiony proces nauczania. Mają oni dostęp do bardzo wielu lektur oraz podręczników medycznych, które z całą pewnością systematyzują ich wiedzę oraz potrafią ukazać w sposób graficzny dany problem. Bardzo dużą popularnością cieszą się książki wydawane na całym świecie, w wielu językach, takie jak np. ’a, Człowieka Nettera, czy też Ilustrowana anatomia człowieka Feneisa Wolfganga. Oprócz podręczników mogą oni korzystać z licznych pomocy multimedialnych, atlasów, programów komputerowych takich jak symulacje, czy też z fotografii trójwymiarowych. Technologia oraz nieustannie się rozwijają, nic więc dziwnego, że lekarze i studenci mogą liczyć na tak pomocne dzieła.

Powiązane artykuły
Nauka języka obcego już od malucha
Nauka języka obcego już od malucha
Nauka języków obcych jest dziś tak powszechna, że już całkiem małe... (dalej...)
Warto poczytać